Blog, ALL 4 LIFE

Blog


OBMEDZENIA NBS ZVÝŠILI RAST OBJEMU ÚVEROV NA BÝVANIE DVOJCIFERNÝM TEMPOM
reakcie (0)
Trh s úvermi na bývanie opäť zaznamenal dobré čísla. Po tom, čo sa priemerná úroková sadzba hypoték v máji dostala na historické minimum, nám štatistiky za jún potvrdzujú ďalší skvelý výsledok. Tentoraz ide o rast objemu úverov, ktorý dosiahol až dvojcifernú hodnotu.
CENY BYTOV V EÚ DOSIAHLI NAJRÝCHLEJŠÍ RAST ZA 10 ROKOV
reakcie (0)
Ceny bytov, najmä tých nových, nerastú len v našom hlavnom meste, ako sme to včera avizovali. Výrazný rast zaznamenáva väčšina európskych metropol, čoho výsledkom bol najvyšší rast cien bytov v EÚ za posledných 10 rokov. Vysoký dopyt predbiehajúci ponuku voľných bytov vo väčšine krajín EÚ sa postaral o ďalší slušný rast cien.
Júl 2018: Nové úverové pravidlá hýbu predajom nehnuteľností
reakcie (0)
Júl 2018: Nové úverové pravidlá hýbu predajom nehnuteľností Hypotekárni poradcovia, bankári a realitní makléri sa posledné týždne nemôžu sťažovať na nedostatok práce. Od júla totiž začnú platiť prísnejšie pravidlá pre poskytovanie hypotekárnych úverov, takže ľudia chcú využiť poslednú možnosť získania finančných prostriedkov po starom.
Pre Slovákov je istota viac ako zisk. Mladým ľuďom sa to môže vypomstiť
reakcie (0)
Čo vám ako prvé napadne, keď sa povie „riziko“? Nebezpečie, že prídete o časť svojho vkladu alebo príležitosť získať zaujímavý vynos? Väčšina Slovákov v tom má jasno – riziko sa rovná nebezpečenstvu straty. Aj preto ukladajú svoje peniaze najmä v bankách. Dnes v nich majú uložených takmer 35,5 mld. EUR, z toho na termínovaných účtoch približne 11 mld.
ZÁKON O VLASTNÍCTVE BYTOV A NEBYTOVÝCH PRIESTOROV V DRUHOM ČÍTANÍ
reakcie (0)
Uplynulý týždeň priniesol viacero zaujímavých udalostí, medzi ktorými nechýbalo ani rokovanie o zmene zákona o vlastníctve bytov a nebytových priestorov. Tá má priniesť viaceré novinky, ktoré zásadne zmenia najmä užívanie spoločných nebytových častí. Spomínaný zákon zrejme definitívne nadobudne novú podobu.
Bratislavčania budú mať len na malý byt, aj keď najviac zarábajú. Pozrite si zmeny v hypotékach.
reakcie (0)
Prísnejšie pravidlá zadlžovania, ktoré pripravila Národná banka Slovenska, sa dotknú predovšetkým obyvateľov hlavného mesta. Z priemerného platu si budú môcť po novom kúpiť na úver maximálne jednoizbový byt v novostavbe, prípadne dvojizbový v staršom paneláku. Ostatné regióny nový úverový strop pocítia výrazne menej. Ako vnímate realitný trh v roku 2018...?
reakcie (0)
Dnes chceme počuť Váš názor na realitný trh v roku 2018. Ako vnímate situáciu na trhu s nehnuteľnosťami...? Vidíte pokles alebo skôr rast dopytu po nehnuteľnostiach...? Čo podľa Vás situáciu spôsobuje...? Potešíme sa každej jednej odpovedi. Ďakujeme. Team ALL 4 LIFE